Results - 2000m

Pstn Result Name Affiliation Category
1 05:53.5 Graham Benton Mad Team IRC Mens Open
2 05:54.9 Jason Flickinger OUBC Mens BUSA
3 05:56.6 Matt Wells Uni of London BC Mens Open
4 05:57.3 Nick Lloyd Leander Club Mens Open
4 05:57.3 Peter Reed OUBC Mens BUSA
6 05:59.0 Rick Egington Leander Club Mens BUSA
7 05:59.1 Nicko Dalton Molesey Mens Open
8 05:59.4 Andrew Brennan OUBC Mens BUSA
9 05:59.8 Jonno Devlin Molesey BC Mens Open
9 05:59.8 Andy Triggs-Hodge OUBC Mens BUSA
11 06:00.6 Tony Larkman Bristol Ariel RC Mens 35-39
12 06:01.2 Chris Liwski OUBC Mens BUSA
13 06:01.6 Tom Edwards CUBC Mens BUSA
14 06:02.6 Andrew Shannon CUBC Mens BUSA
15 06:03.3 Nik Fleming Mad Team IRC Mens 35-39
15 06:03.3 Andrew Riach Uni Of Birmingham BC Mens BUSA
17 06:03.8 Steffan Buschbacher CUBC Mens BUSA
18 06:04.1 Jonathan Goulet CUBC Mens BUSA
19 06:04.6 Simon Fieldhouse Molesey BC Mens Open
20 06:05.3 Andreas-JJ Van-Tonder Supercanoa Mens 40-44
21 06:05.4 Julian Tomkinson Team Oarsome IRC Mens 35-39
21 06:05.4 Matthew Bartholomew Uni of the West of England Mens BUSA
23 06:05.8 Joseph Von-Maltzahn OUBC Mens BUSA
24 06:05.9 Volke Utesch CUBC Mens BUSA
25 06:06.7 Barney Williams OUBC Mens BUSA
26 06:07.3 David Lyons Bath Uni Mens BUSA
27 06:07.7 Michael Blomquist OUBC Mens BUSA
28 06:07.8 Robin Bourne-Taylor OUBC Mens BUSA
29 06:08.3 Marcus Bateman Bath Uni Mens BUSA
29 06:08.3 Mark Nicholson CUBC Mens BUSA
31 06:08.4 Richard Blagrove Loughborough Uni/Leander RC Mens BUSA
31 06:08.4 Duncan Hawkins Exmouth Mens 30-34
33 06:08.6 Kyle Coveny CUBC Mens BUSA
34 06:09.2 Andrew Walker Leander Club Mens J18
35 06:10.2 Tom James CUBC Mens BUSA
35 06:10.2 Neil McMullan Royal Navy Mens 35-39
37 06:10.4 Matthias Kleinz CUBC Mens BUSA
38 06:10.5 Serryth Colbert Leander Club Mens Open
39 06:11.1 Eammon Joyce CUBC Mens BUSA
39 06:11.1 Andy Jason Uni of York BC Mens BUSA
41 06:11.2 Grant Biggar Vesta Mens 35-39
42 06:11.5 Phil Simmons Molesey BC Mens Open
43 06:11.6 Gavin Allinson City of Oxford RC. Mens 35-39
44 06:11.8 Henry Morris OUBC Mens BUSA
45 06:12.2 Robin Ejsmond-Frey OUBC Mens BUSA
46 06:12.3 Ben Smissen Deal, Walmer & Kingsdown Amateur RC Mens J18
46 06:12.3 Marek Hebda Huddersfield Mens 35-39
48 06:12.4 Harry Scarr Durham ARC Mens J18
49 06:12.5 Colin Smith OUBC Mens BUSA
50 06:12.8 Adam Gibbs Leander Club Mens BUSA
51 06:12.9 Neil Slinger OUBC Mens BUSA
52 06:13.2 George Anderson IDK Fitness Mens Open
53 06:13.5 Bradley Whale Furnivall Mens BUSA
54 06:13.7 David Newman Peterborough City RC Mens 30-34
55 06:13.8 Michael O'Mahony Merseyside Fire Service Mens 35-39
55 06:13.8 Colin Scott CUBC Mens BUSA
55 06:13.8 Christof Coenders Bull Pen Guest
58 06:14.3 Charles Palmer CUBC Mens BUSA
58 06:14.3 Antti Niskanen Finnrowing Mens 40-44
60 06:14.7 Jacob Sattelmair OUBC Mens BUSA
60 06:14.7 Graham Kirk Mad Team IRC Mens 30-34
60 06:14.7 Tim Stannard Lutterworth Sports Centre Mens Open
63 06:14.8 Ed Sherwood CUBC Mens BUSA
63 06:14.8 Richard Wilder Fitness First Mens 30-34 L
65 06:14.9 Neil Ridge Old Wrecks IRC Mens 35-39
65 06:14.9 Ian McNuff Walbrook Mens 45-49
67 06:15.2 Antony Scoon Notts County RA Mens Open
67 06:15.2 Charles Harris Minimuscle Mens Open
69 06:15.3 Ben Lewis Leander Club Mens Open
70 06:15.5 Andrew Keats OUBC Mens BUSA
71 06:15.7 Matthew Steeds Uni of Bristol BC Mens BUSA
72 06:16.3 David Livingston OUBC Mens BUSA
73 06:16.5 Bernd Heidicker CUBC Mens BUSA
74 06:16.7 Tony Edwards Moor Hall H & L Club Mens 40-44
74 06:16.7 Algernon Wadsworth Cannons St Albans Mens 35-39
74 06:16.7 Henry Adams CUBC Mens BUSA
77 06:16.8 John O'Grady Mad Team IRC Mens 35-39
78 06:17.1 Rob Smith Mad Team IRC Mens 30-34
79 06:17.4 Graeme Peacock LBC Mens Open
79 06:17.4 Oliver De-Groot CUBC Mens BUSA
81 06:17.5 Alex Hall Nottingham Trent Uni Mens BUSA
82 06:17.7 Grahame Todd Team Oarsome IRC Mens 35-39
83 06:17.8 Stuart Graham Lothian & Border Fire Brigade Mens 40-44
84 06:18.0 Steven Stuart Imperial Coll Mens BUSA
85 06:18.2 Andrew Jones swansea Mens Open
86 06:19.1 Chris Carew Rob Roy BC Mens J18
87 06:19.2 James Foley Star Club Mens 35-39
88 06:19.4 William Davison Bull Pen Guest
89 06:19.6 Patrick Gannon Garda BC Mens 45-49
89 06:19.6 Marcus Harvey North Warks Coll Mens 45-49
91 06:19.8 Michael Johnson Jersey IRC Mens J18
92 06:19.9 Marc Swan Trinity Coll BC, Oxford Mens BUSA
93 06:20.1 Robert Pace OUBC Mens BUSA
94 06:20.2 David Marshall Loughborough Students RC Mens BUSA
95 06:20.3 Nick Koral Aireborough L Ctr Mens 40-44
95 06:20.3 Thomas Robb Bedford RC Mens 35-39
97 06:20.7 Ashley Prestidge Notts County RA Mens Open
98 06:21.1 Nick Rockliff Team Oarsome IRC Mens 45-49
98 06:21.1 Tim Pike Mad Team IRC Mens 40-44
100 06:21.5 Reuben Johnson OUBC Mens BUSA